Skuteczna rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim – najczęstsze pytania

To już trzeci, a zarazem ostatni artykuł na temat: skuteczna rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim. Cieszę się, że poprzednie dwa wpisy przypadły Wam do gustu.

Jeśli oglądałeś mój LIVE z Agnieszką Musiał-Terlecką to wiesz już z grubsza, czego możesz się spodziewać podczas rozmowy rekrutacyjnej prowadzonej choć po części w języku angielskim. Byś czuła / czuł się jeszcze pewniej, przygotowałam dla Ciebie pewną pomoc. Nim jednak o pomocy, poniżej dwie kluczowe wskazówki.

1. SKUTECZNA ROZMOWA KWALIFIKACYJNA W JĘZYKU ANGIELSKIM – JAKIE ZAGADNIENIA SĄ NAJCZĘŚCIEJ PORUSZANE

Jak się okazuje, na rozmowach kwalifikacyjnych po angielsku można rozmawiać tak naprawdę o wszystkim i o niczym. Każdy pretekst jest dobry by sprawdzić Twój poziom znajomości tego języka. Niemniej jednak, są tematy z gatunku tych popularnych, które najczęściej poruszają rekrutujący.

Oto i one:
– czas wolny (free time)
– hobby, pasja, zainteresowania (hobby, passion, interests)
– sukces (success)
– rodzina (family)
– mocne I słabe strony / wady I zalety (strengths and weaknesses)

Czy Ty też, tak jak ja, masz wrażenie, że to wręcz trywialne kategorie, ale z drugiej strony tematy – rzeki, na które można opowiadać bez końca, a i pytań może z nich paść wiele.
No właśnie, a jeśli już o pytaniach mowa, pomyśl przez chwilę, jakie pytania sam zadałbyś drugiej osobie w każdej z powyższych kategorii, a następnie przejdź do drugiej wskazówki.

2. SKUTECZNA ROZMOWA KWALIFIKACYJNA W JĘZYKU ANGIELSKIM – JAKIE PYTANIA PADAJĄ NAJCZĘŚCIEJ

Być może wcale Cię nie zaskoczę pisząc, że podobnie jak same kategorie, tak i pytania w każdej z nich nie należą do skomplikowanych. Poniżej kilka przykładów:

a/ Jak spędzasz wolny czas? (How do you spend your free time?)
b/ Jak zdefiniowałbyś sukces? (How do you define success?)
c/ Jakie są Twoje mocne I słabe strony? (What are your strengths and weaknesses?)

Przyznaj sama / sam, że to bułka z masłem.

SKUTECZNA ROZMOWA KWALIFIKACYJNA W JĘZYKU ANGIELSKIM – BEZPŁATNY EBOOK DZIĘKI KTÓREMU PERFEKCYJNIE PRZYGOTUJESZ SIĘ DO ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ W JĘZYKU ANGIELSKIM

W końcu nadszedł ten zapowiadany, a tym samym zapewne wyczekiwany, moment, o którym pisałam na początku, czyli przygotowana przeze mnie pomoc, dzięki której perfekcyjnie przygotujesz się do rozmowy rekrutacyjnej po angielsku. Kliknij w poniższy link i pobierz mój kolejny, BEZPŁATNY ebook. Tym razem poświęcony rekrutacji. To praktyczne narzędzie, w którym znajdziesz jeszcze więcej przykładowych pytań, pojawiających się podczas rozmowy o pracę po angielsku, ale także przydatne zwroty, które możesz wykorzystać odpowiadając na wspomniane pytania.

Nie trać czasu i pobierz mój najnowszy ebook jeszcze dziś.

POBIERAM BEZPŁATNY EBOOK:
SKUTECZNA ROZMOWA KWALIFIKACYJNA W JĘZYKU ANGIELSKIM – Najczęstsze tematy, pytania, zwroty
skuteczna rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim

Cześć!

Nazywam się Anna Modrzejewska i jestem coachem językowym. Jako psycholog i trener zmiany specjalizuję się w przełamywaniu barier językowych w oparciu o najnowsze doniesienia z zakresu psychologii uczenia się oraz neurodydaktyki.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

PODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS?
DOŁĄCZ DO MOICH SUBSKRYBENTÓW I OTRZYMUJ ODE MNIE WIADOMOŚCI WRAZ Z BONUSAMI, DZIĘKI KTÓRYM TWÓJ ANGIELSKI WEJDZIE NA WYŻSZY POZIOM

Zapisz się do newslettera i odbierz dostęp do bezpłatnych materiałów!

Bezpłatna paczka praktycznych materiałów, która pomoże Ci pokonać barierę językową i pomoże odważniej mówić po angielsku.