Żeby mi się chciało chcieć – 10 kroków do przyjemnej nauki!

Od czego zacząć by nauka angielskiego była dla nas przyjemna? Po pierwsze odpowiednie nawodnienie jest kluczem do naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.  Woda to naturalnie występujący w naturze płyn, który najlepiej gasi pragnienie i działa pro zdrowotnie w stanie czystym, niezanieczyszczonym i nieprzetworzonym. Woda wzmaga koncentrację – nawet nieznaczne, 2-3% odwodnienie Twojego ciała może obniżyć koncentrację o blisko 20%? Mózg składa się z wody w około 73% i bez odpowiedniego nawodnienia obniżone zostaje przewodnictwo impulsów nerwowych. Jeżeli wolisz kawę lub sok, zadbaj by mieć je pod ręką siadając do nauki.

Jeżeli już masz kawę/wodę/sok w ręku znajdź wygodne miejsce. Fajnie gdyby w pobliżu stał skrzydłokwiat czy aloes.  Choć na pewno nie zastąpią dobrego filtra, to są to rośliny oczyszczające powietrze. Pomogą poprawić jakość atmosfery w mieszkaniu. To najłatwiejszy i najmilszy dla oka sposób na walkę z zanieczyszczeniami i przyjemne oddychanie podczas nauki.

Zwróć uwagę co masz przed sobą, w ręku. Wymiętoszony zeszyt? Zlepek kartek, tablet? Może więcej przyjemności z nauki da Ci kolorowy, piękny zeszyt? Może z futerkiem, a może z dodatkowymi stronami do planowania, ćwiczenia? Zdecydowanie polecam ci- jeśli możesz zrezygnuj z elektroniki, notuj odręcznie. Naukowcy nie mają wątpliwości, że notowanie odręcznie pomaga lepiej zapamiętać dzięki temu, że podczas pisania lepiej się skupiacie, przetwarzacie więcej i głębiej, lepiej zapamiętujecie.

Kolejny punkt, zdaje się piąty (po wodzie, roślinach, zeszycie i notowaniu) – oglądaj seriale po angielsku ze swoją ulubioną postacią.  Oglądanie seriali,  filmów umożliwia zapoznanie się z autentycznymi dialogami w języku angielskim. Pomagają zanurzyć się w języku i uczyć się go miło spędzając czas. A połączenie przyjemnego z pożytecznym sprawi, że chętniej będziemy podchodzić do nauki.

Ponadto możesz polubić ciekawe anglojęzyczne profile na Instagramie, Facebooku czy YouTube.  Gotujesz? Interesujesz się modą?- zapisz się na anglojęzyczny newsletter kulinarny czy modowy- ucz się słownictwa, które  Cię interesuje, które Ci się przydaje. Jeżeli lubisz podcasty siódmym trikiem może być spędzanie czasu z ulubionym podcastem! Gdy będziesz go słuchała rób swoją mapę myśli. Ósmy trik – Mind Mapping  oznaczający dosłownie mapowanie myśli, to szczególny rodzaj notowania, mający według jego twórców zwiększać efektywność pracy i zapamiętywania oraz aktywować intuicję dzięki wykorzystaniu synergicznej współpracy obu półkul mózgowych. Do ich tworzenia używa się rysunków i krótkich haseł. Mapa powinna być przejrzysta, czytelna, kolorowa, zwracająca uwagę na najważniejsze rzeczy- istotne dla twórcy. Należy pamiętać, że najlepsze będą pierwsze skojarzenia, które przychodzą do głowy.

Jeżeli robisz sobie listę słówek, czy zwrotów do zapamiętania to niech to będzie lista wyrazów, które są ci potrzebne, których używasz. Gdy już taką stworzysz wypijając filiżankę kawy w miłym otoczeniu, po tym jak zrobiłaś odręczną notatkę czy mapę myśli do odsłuchanego podcastu czy obejrzanego serialu, daj sobie nagrodę. 10 krok do przyjemnej nauki – malutka nagroda 🙂 Może kawałeczek ulubionej gorzkiej czekolady? Gorzka czekolada ma niesamowity wpływ na zdrowie człowieka – obniża ryzyko wystąpienia depresji, zmniejsza stężenie markerów stresu oksydacyjnego, poprawia funkcje poznawcze, poprawia mózgowy przepływ krwi, chroni przed rozwojem demencji.

Długo można by jeszcze wymieniać. Przetestuj!  

Cześć!

Nazywam się Anna Modrzejewska i jestem coachem językowym. Jako psycholog i trener zmiany specjalizuję się w przełamywaniu barier językowych w oparciu o najnowsze doniesienia z zakresu psychologii uczenia się oraz neurodydaktyki.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

PODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS?
DOŁĄCZ DO MOICH SUBSKRYBENTÓW I OTRZYMUJ ODE MNIE WIADOMOŚCI WRAZ Z BONUSAMI, DZIĘKI KTÓRYM TWÓJ ANGIELSKI WEJDZIE NA WYŻSZY POZIOM

Zapisz się do newslettera i odbierz dostęp do bezpłatnych materiałów!

Bezpłatna paczka praktycznych materiałów, która pomoże Ci pokonać barierę językową i pomoże odważniej mówić po angielsku.