Wiosenne porządki w językowej szafie- 4 szuflady o które musisz zadbać

Przyjdzie wiosna? Oby! Bociany już podobno się pojawiły. A jak pojawiły się już te najpopularniejsze zwiastuny wiosny to czas na….? PORZĄDKI rzecz jasna.

Jakiś to taki dziwny czas, że nagle rzucamy się na zalegające pudła, wybebeszamy wszystko z szafy i sprzątamy.

Są takie 4 szuflady związane z językiem angielskim (czy każdym innym), które koniecznie musisz wywalić na środek pokoju i ułożyć tej wiosny na nowo. Po co? Żeby oszczędzić czas, pieniądze, nerwy, papier itp.

A zatem zaczynajmy!

Pierwsza szuflada nazywa się CONTINUE!

Tutaj ułóż starannie te rzeczy, które:

  1. robisz dobrze, sprawdzają ci się
  2. przynoszą Ci radość
  3. oszczędzają Twój czas, pieniądze, nerwy

i chcesz je robić dalej, może nawet rozwijać, powiększać. Co to może być? Na przykład jakiś system nauki, który Ci się sprawdza, blog który lubisz, podcast, który Cię wciąga, materiały z których bardzo często korzystasz, przydatna książka.

Druga szuflada dla klarowności nazywa się STOP!

Tutaj ułóż starannie te rzeczy, które:

  1. zupełnie nie wychodzą, pomimo prób
  2. przynoszą Ci frustrację
  3. trwonią  Twój czas, pieniądze, nerwy

i nie chcesz ich robić dalej, czujesz, że to Cię tylko drenuje z energii i motywacji do nauki języka. Co to może być? Na przykład kolejny kurs, który nic nie zmienia w Twoich kompetencjach językowych, słaby lektor z którym nie nawiązałeś relacji, postanowienie uczenia się słówek na blachę…

Trzecia szuflada nazywa się START!

Tutaj ułóż starannie te rzeczy, które:

  1. chcesz przetestować
  2. ciekawią cię

i chcesz spróbować jak działają.  Co to może być? Na przykład nowe podejście do nauki, praca z barierą językową, wyjazd, wejście do nowej grupy językowej.

Ostatnia, ale nie najmniej ważna – czwarta szuflada nazywa się LESS!

Tutaj ułóż starannie te rzeczy, których jeszcze nie chcesz całkiem porzucić i chcesz jeszcze dać im szansę.   Co to może być? Na przykład doczytać tę niezbyt interesującą czy niezbyt łatwą książką po angielsku lub pracę z lektorem z którym  nie do końca czujesz  efekty, ale chcesz jeszcze sprawdzić czy zmiany w trybie współpracy przyniosą efekty.

 

Gdy już będziesz miał/miała wszystko ułożone możesz myśleć o majówce! Może wyjazd za  granicę? Weekend z językiem tak jak lubisz najbardziej? Trzymam kciuki:)

Cześć!

Nazywam się Anna Modrzejewska i jestem coachem językowym. Jako psycholog i trener zmiany specjalizuję się w przełamywaniu barier językowych w oparciu o najnowsze doniesienia z zakresu psychologii uczenia się oraz neurodydaktyki.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

PODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS?
DOŁĄCZ DO MOICH SUBSKRYBENTÓW I OTRZYMUJ ODE MNIE WIADOMOŚCI WRAZ Z BONUSAMI, DZIĘKI KTÓRYM TWÓJ ANGIELSKI WEJDZIE NA WYŻSZY POZIOM

Zapisz się do newslettera i odbierz dostęp do bezpłatnych materiałów!

Bezpłatna paczka praktycznych materiałów, która pomoże Ci pokonać barierę językową i pomoże odważniej mówić po angielsku.