Skuteczna rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim – jak się do niej przygotować

Dziś przygotowałam dla Ciebie kolejne wskazówki, które sprawią, że skuteczna rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim nie będzie już dla Ciebie tak straszną. Musisz jednak wiedzieć, że wszystko tkwi w Twojej głowie – zarówno nastawienie, jak i przewidywanie przyszłości. Jeśli obraz nie jest kolorowy i pozytywny – startujesz z przegranej pozycji.

Rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim – jak się przygotować?

Termin rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim zbliża się nieubłaganie, a Tobie na samą myśl pocą się dłonie i masz uczucie suchości w gardle? To nic dziwnego. To znak, że dopadł Cię stres i zaczyna brać górę nad Tobą. Niestety wiele ludzi tak reaguje, a wystarczy kilka prostych kroków, które wprowadzą spokój i pozwolą pozytywnie nastawić się na to niecodzienne wydarzenie.

Śniadanie to podstawa

Po pierwsze – w dniu rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim (jak i każdej innej) musisz zjeść śniadanie. Wiem, że wyda Ci się to błahą wskazówką, ale uwierz mi, że od poziomu nasycenia Twojego żołądka naprawdę wiele zależy. Jedzenie, zwłaszcza tego co naprawdę nam smakuje, sprawia człowiekowi ogromną przyjemność i dodaje energii do działania.

Opanuj stres

Po drugie – zachowaj spokój. Choć to wielu osobom przychodzi z trudnością, opanowanie w stresującej sytuacji pozwoli wyjść z niej obronną ręką. Zastanów się przez chwilę, co Cię uspokaja. Może kąpiel? Dobra książka? Rozmowa lub spacer z bliską Ci osobą? A może wygodny fotel, kubek herbaty lub filiżanka kawy i ulubiona muzyka w tle? Znajdź swój złoty środek i nie bój się go zastosować.

Pozytywne nastawienie drogą do sukcesu

Po trzecie – myśl pozytywnie. Nastawienie, z jakim udajesz się na rozmowę kwalifikacyjną w języku angielskim to połowa sukcesu (lub porażki – jeśli będzie ono negatywne). Pamiętaj też, że człowiek jest w stanie zarazić otoczenie swoją postawą, humorem, radością lub smutkiem, opanowaniem lub zdenerwowanie. Czy nie lepiej wejść na salę z uśmiechem na ustach i pozytywną aurą, która zarazi i zjedna sobie przyszłe kierownictwo?

Umiesz to – możesz być pewny

Po czwarte – nie powtarzaj w dniu rozmowy o pracę żadnych fraz, zwrotów, czy też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Nie wyobrażaj sobie podczas śniadania, że po drugiej stronie stołu siedzi pracownik działu HR i prosi o kilka zdań w języku angielskim na temat Twojej ulubionej książki. Pamiętaj i powtarzaj sobie, że jesteś przygotowany. Znasz doskonale język angielski. Wielokrotnie powtarzałeś i przygotowywałeś się do tej rozmowy więc nic nie jest w stanie Cię zaskoczyć.

Masz tą pracę

Spróbuj wyobrazić sobie siebie przyjmującego gratulacje z okazji pomyślnego przejścia rekrutacji i z taki obrazem w głowie udaj się na rozmowę. Przypomnij sobie najtrudniejsze z egzaminów, jakie udało Ci się zdać i pomyśl, że rekrutacja przy tym to zwyczajny pryszcz. A jeśli chcesz wiedzieć, jakie pytania najczęściej padają na rozmowie kwalifikacyjnej w języku angielskim i jakich odpowiedzi oczekują rekrutujący – już dziś zapraszam Cię na mój kolejny LIVE, który odbędzie się już niebawem. Koniecznie śledź mój profil na Facebooku i Instagramie, a z pewnością go nie przegapisz 😉

Cześć!

Nazywam się Anna Modrzejewska i jestem coachem językowym. Jako psycholog i trener zmiany specjalizuję się w przełamywaniu barier językowych w oparciu o najnowsze doniesienia z zakresu psychologii uczenia się oraz neurodydaktyki.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

PODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS?
DOŁĄCZ DO MOICH SUBSKRYBENTÓW I OTRZYMUJ ODE MNIE WIADOMOŚCI WRAZ Z BONUSAMI, DZIĘKI KTÓRYM TWÓJ ANGIELSKI WEJDZIE NA WYŻSZY POZIOM

Zapisz się do newslettera i odbierz dostęp do bezpłatnych materiałów!

Bezpłatna paczka praktycznych materiałów, która pomoże Ci pokonać barierę językową i pomoże odważniej mówić po angielsku.